ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΧΟΡΗΓΙΕΣ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Τέταρτος Παγκόσμιος πρωταθλητής ο Βασίλης Τζανίνης

Μια ανάσα απο το βάθρο έφτασε το διπλό σκιφ με τους Τζανίνη-Δουφλιά, που τερμάτισε 4ο στον τελικό του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος κωπηλασίας για αθλητές κατω των 23 ετών, το οποίο ολοκληρώθηκε χθες στο Ράτσιτσε της Τσεχίας.

Ο συνολικός απολογισμος των Ελλήνων αθλητών είναι, δύο χρυσα μετάλλια, μία ακόμη τέταρτη θέση, μία έκτη και μία δωδέκατη.
Οι Τριανταφυλλιά Καλαμπόκα και Χριστίνα Γιαζιτζίδου τερμάτισαν πρώτες στον τελικο του διπλού σκιφ ελαφρών βαρών, οι Στέργιος Παπαχρήστος-Γιώργος Τζιάλλας τερμάτισαν πρώτοι στον τελικό της δικώπου άνευ πηδαλιούχου.
Στην τέταρτη θέση τερμάτισε το διπλό ελεαφρών βαρών, με τους αδελφούς Λευτέρη και Γιώργο Κόνσολα
Στο σκιφ των κοριτσιών, η Κωνσταντίνα Κουρκούμπα κατέλαβε την 6η θέση, ενώ στο σκιφ ελαφρών βαρών, ο Αφεντουλης ήταν 12ος στην τελική κατάταξη.