ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΧΟΡΗΓΙΕΣ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΑΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Πολύ καλή αγωνιστική παρουσία πραγματοποίησαν οι αθλητές της κατηγορίας Παίδων και Κορασίδων του Ομίλου μας, που συμμετείχαν , στη Β’ φάση του 75ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος κωπηλασίας, που διεξήχθη το περασμένο Σαββατοκύριακο (18-19/7/2009) στη Λίμνη της Καστοριάς.
Στο αγώνισμα της Τετρακώπου χωρίς πηδαλιούχο παίδων με πλήρωμα τους αθλητές μας : Σαλάπα Χαράλαμπο, Γιαννατζή Άγγελο, Κεφάλα Αναστάσιο και Τσελέντη Διονύση μετά από εξαιρετική προσπάθεια κατέλαβαν την Δεύτερη θέση στο τελικό του αγωνίσματος, φέρνοντας στον Όμιλο Ερετών το Αργυρό μετάλλιο .
Οι αθλητές μας Μπακιρτζής Απόστολος, Τσενεμπής Ιωάννης, Κούνουπας Παναγιώτης, Καρίντζης Γιάννης και πηδαλιούχος ο Βρεττός Γιάννης, κατέλαβαν τη Τέταρτη θέση στο αγώνισμα της Τετρακώπου με πηδαλιούχο παίδων, ενώ οι κοπέλες τις Ομάδας , Πολλάκη Αργυρώ, Τραγανουδάκη Ελένη, Καβαλάρη Μυρσίνη και Βλαντή Ιωάννα, στο αγώνισμα του Τετραπλού σκιφ κορασίδων κατέλαβαν την Εκτη θέση.
Η Αγωνιστική ομάδα του Ομίλου ,συνοδευόταν από τους προπονητές μας κ.κ. Στερεόπουλο Βαγγέλη, Πολυκαρπίδη Πρόδρομο και Κουντούρη Νίκο ενώ αρχηγός της αποστολής ήταν ο Αντιπρόεδρος του Ομίλου μας κ. Μπακιρτζής Χαράλαμπος.